Przejdź do treści

Menu główne:

    Zespół Milano to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej.
Grupa zaistniała na rynku muzycznym w marcu 1993 roku w składzie: Andrzej Borowski, Bogdan Borowski i Tomasz Sidoruk.  W krótkim czasie zespół zdobył dużą popularność, zaś z biegiem czasu stał sie liderem w nurcie muzyki disco polo. W 1994 roku zespół opuścił Tomasz Sidoruk, a jego miejsce zajął Piotr Kopański.

  Grupa Milano zakończyła działalność w 2000 roku, kiedy to członkowie zespołu postanowili wyjechać na stałe do USA.  Ich największe przeboje: "Jasnowłosa", "Bara bara bara", "Kasiu Katarzyno", "Everybody frytki", "Brązowe oczy" i wiele wiele innych, równie dobrze znanych utworów.  We wrześniu 2009 roku wynikiem współpracy pomiędzy firmą fonograficzną Green Star, a Tomkiem Sidorukiem, udało się powołać do życia formacje Milano w nowym, odmłodzonym składzie.

  Obecnie grupę tworzą:
Mirosław Alan Trzciński pochodzący z Działdowa wraz z tancerzami, którzy uprzednio byli członkami zespołu Marcina Siegieńczuka, tj.: Karol, Jacek oraz Kamil.  
  
Osobą której szczególnie chcielibyśmy podziękować za wkład w nowe brzmienie zespołu, jest Andrzej Jorsz, Robert Balcerzak i Krzysztof Tatarczuk.

   


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego